FUNmagazin: Vy ešte stále chodíte do práce?

Jakub – šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých – FUNmagazín.sk. Stará sa o jeho štruktúru, prijímanie či školenie nových redaktorov a v neposlednom rade o komunikáciu s našimi čitateľmi. Jakub stál pri samotnom zrode nášho magazínu, a tak ho vníma ako vlastné dieťa. Jeho cieľom je, aby bolo jedného dňa veľké, tučné a schopné zmiesť z cesty konkurenciu! 🙂

Ako malý chlapec som trávil veľa času písaním poviedok, básničiek, piesní a dokonca som sa v istej etape detstva pokúšal napísať knihu. Postupom času básnické črevo ustúpilo niekam do úzadia a ako to už v živote býva, osud a okolnosti ma odviali úplne iným smerom. Ešte pred dvoma rokmi som pracoval na poste obchodníka v nadnárodnej korporácii, kde sa život točil okolo veľkých peňazí, čísel a biznisu. Božie cesty sú však nevyspytateľné, a tak sa ku mne jedného zdanlivo obyčajného dňa vrátila stará vášeň.

Čo ma priviedlo naspäť k písaniu? Nuž… napriek úspešnej kariére som v živote pociťoval prázdno. Poznáte ten pocit, keď makáte pre peniaze, máte ich dostatok, no stále vám niečo chýba? Tak presne to bolo ono. Poháňaný, nazvime to tvorivou potrebou, som jedného dňa napísal zopár článkov. Pravda, nebolo to nič špeciálne, len krátke úvahy na témy, ktoré ma v tej chvíli naozaj „pálili“. Rozhodol som sa ich teda poslať do vydavateľstva Next Media Group, ktoré ich publikovalo v internetovom magazíne Manmagazin.sk. Bol to naozaj dobrý pocit uvedomiť si, že čo-to zo spisovateľa vo mne za tie roky kreatívnej nečinnosti stále ostalo. Slovo dalo slovo a s Ondrejom, ktorý tomu všetkému šéfuje, sme sa dohodli na spolupráci. Nieže by sa zo mňa stal redaktor na plný úväzok, no písanie sa opäť stalo mojim koníčkom a ja som pri každej voľnej chvíli posielal do vydavateľstva nový článok. Postupom času prišlo na rad zoznámenie s majiteľom Ondrejom a kolektívom. Dnes som naozaj hrdý na to, že ľudí z nášho vydavateľstva môžem nazývať priateľmi.

Ako ubiehali mesiace, písanie pohlcovalo čoraz viac času a moja kariéra obchodníka sa blížila ku koncu. Mal som pred sebou jasný cieľ a rozhodol sa, že mu podriadim úplne všetko. Nezaujímali ma peniaze, roky obetované kariére obchodníka a nezaujímal ma ani fakt, že budem musieť začínať úplne odznova. Po prvýkrát v živote je práca mojou vášňou a na konci cesty sa týčil jasný cieľ. Približne po roku vzájomnej spolupráce prišiel Ondrej s ponukou, ktorá sa neodmieta. Čo takto zahodiť starý život a vybudovať vlastný magazín?

FUNmagazin.sk je na svete len krátkych 10 mesiacov, no za ten čas dokázal vybudovať základňu, ktorú tvorí viac ako 90 000 fanúšikov a mesačne vykazuje miliónovú čítanosť. V našom tíme sa mi dostalo cti pracovať s tými najkreatívnejšími, najšikovnejšími a najschopnejšími ľuďmi, akých som vo svojom živote stretol. Všetky magazíny vydavateľstva Next Media Group sa môžu pochváliť šéfredaktormi, ktorí sú bezkonkurenčnou topkou na slovenskom trhu a každý z nás šéfredaktorov sa môže pýšiť tými najschopnejšími redaktormi na svete! Viete prečo? Pretože Next Media Group nie je len vydavateľstvo. Je to rodina. Rodina, ktorá si váži a podporuje každého svojho člena. Ak chcete prácu, v ktorej nebudete len bezducho plniť príkazy, ale naopak prinášať kus svojho talentu a sebarealizácie, ste na správnom mieste. Ak nie, ustúpte z cesty.

S úctou Jakub | Šéfredaktor FUNmagazin.sk

Publikované
Kategorizované ako Blog

Od Alabuk

Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *