Každý sen sa raz môže stať skutočnosťou: Len treba veriť a ísť si za tým, po čom skutočne túžite!

0
556

Bol utorok 26. január 2016, večer ako každý iný. Znudená sedím pred notebookom a len tak z dlhej chvíle preklikávam jednu stránku za druhou bez toho, aby som hľadala niečo konkrétne. Bolo to ešte obdobie, kedy môj spoločník dlhých zimných večerov so mnou veľmi nespolupracoval a tak pri každom kliknutí sa rozkrútilo koliesko, na ktoré som už bola zvyknutá a s podopretou hlavou mu nevenovala žiadnu pozornosť.

Ak si dobre spomínam, bolo približne desať hodín večer, kedy som klikla na záložku, v ktorej v ten deň sídlil Gmail, no v dôsledku spomalených reakcií notebooku, sa mi nové e-maily načítali, až keď som naň klikla. V tom mi zrak padol na dve nové správy od akéhosi Ondreja. „Ahoj Lucka, vítam ťa v tíme …,“ začínal jeden z nich. Myslím, že v tom momente sa mi na chvíľu zastavilo srdce a ruky roztriasli ako pred rokom na štátniciach pri ťahaní otázok. S otvorenými ústami som dočítala e-mail a neverila vlastným očiam. Je pravda, že po nájdení ponuky práce na Profesii a následnom zaslaní životopisu do vydavateľstva som tajne dúfala, že práve mňa vyberú, no bohužiaľ, moje pesimistické zmýšľanie tomu veľké šance aj tak nedávali. O to väčšia bola moja radosť, keď sa sen stal skutočnosťou. Myslím, že vôbec nebudem ani trochu preháňať, keď práve tento okamih označím za jeden z mojich najšťastnejších, aké som kedy zažila.

Hneď na druhý deň som sa s obrovskou chuťou pustila do naštudovania všetkých zaslaných pokynov, k čomu som si ihneď robila aj poznámky. Veľmi mi na tom záležalo a tak som nechcela nič od samého začiatku podceniť a sklamať tých, ktorí mi dali šancu ukázať, čo vo mne je. Bol to skutočne úžasný pocit, začať sa podieľať na tvorbe Manmagazinu, neskôr Hitiek a vedela som, že len mojou vlastnou snahou a obrovským odhodlaním postupne dosiahnem veľké veci. A tak sa aj stalo. Od júna, teda štyri mesiace od začiatku mojej púte v Next Media Group som dostala možnosť viesť ako nová šéfredaktorka portál Hitky a môj život sa tým úplne zmenil.

Zrazu som sa ocitla medzi tými, ktorých som tie štyri mesiace len tajne obdivovala a dokonca, mohla som ich postupne všetkých aj spoznať osobne. Úžasní ľudia, na ktorých sa dá vždy spoľahnúť, ktorí s ochotou a s radosťou poradia či pomôžu. A presne v takomto priateľskom duchu sa nesie celá atmosféra vydavateľstva, v ktorom sú si všetci rovní. Ak túžite po práci snov v neuveriteľne skvelom kolektíve, tak neváhajte ani sekundu a staňte sa aj vy našou súčasťou. Okrem toho získate neoceniteľnú skúsenosť a prax, ktorá má v dnešnej dobe cenu hotového zlata. A ak ste k tomu aj skutočne cieľavedomí, tak uvidíte, že aj z vás sa časom môže stať jeden z najlepších redaktorov vo vydavateľstve, ktorý to ešte dotiahne poriadne ďaleko.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here