Prečo milujem svoju prácu pre Next Media Group

0
3291

Pretože som si to „ods*al“

Prvé dva roky vydavateľstva boli naozaj veľmi ťažké, nakoľko sme začínali od nuly. Borili sme sa s finančnými problémami a boli aj chvíle, kedy som nemal peniaze na základné potraviny, za čo ísť na pivo alebo si kúpiť obľúbený časopis.

Investoval som všetko, ako spieva Majk Spirit: do posledného eura a do poslednej koruny

Veril som do poslednej chvíle, že „to dáme“ a nikdy som nepochyboval. Oplatilo sa, dnes pracujem pre jedno z najväčších online vydavateľstiev na Slovensku a hrdo môžem povedať, že som jeho jediný majiteľ. Postupne však plánujem určitú časť podielu firmy „rozdať“ ako bonus svojim najlepším ľuďom. Získajú tak oficiálne právo podieľať sa na riadení firmy, rozhodovaní o budúcnosti a, samozrejme, nárok na podiel zo zisku.

Pretože pracujem s úžasnými ľuďmi

Môžem hrdo povedať, že s každým členom nášho tímu: moja zástupkyňa, šéfredaktori ostatných projektov, editori a veľká časť redaktorov sú mojimi blízkymi priateľmi. Ale to nie je to hlavné. Oni sú úžasní v tom, že každý je v tom, čo robí, omnoho lepší a užitočnejší ako ja sám. Nie každý manažér môže povedať, že má vo svojom tíme iba ľudí, ktorí sú lepší ako on. Mne sa to podarilo. Samozrejme, že to je otázka šťastia, že sa mi títo ľudia ozvali a ja ich dnes hrdo nazývam našimi ľuďmi. Ľuďmi, bez ktorých by nebolo možné dosiahnuť to, čo sme dosiahli, aj keď sme stále ešte len na začiatku našej cesty.

Pretože pracujeme s najmodernejšími technológiami

Používame veľmi moderné, najmä online nástroje, ktoré nám umožňujú veľmi rýchlo a efektívne spolupracovať. Nemáme kancelárie, veľké porady alebo nejaké iné zbytočnosti, ktoré v iných redakciách majú, iba preto, že „tak sa to robí“. Nezdržujeme sa, pracujeme. Na všetko sme si našli svoje vlastné procesy, postupy a efektívne nástroje, čo nám umožňuje byť o krok vpred pred konkurenciou.

Pretože sme všetci homeoffice

To je často šok, keď niekomu poviem, že celá naša firma pracuje „z domu“. Že nemáme žiadne kancelárie a nie sme vo fyzickom kontakte. Napriek tomu sme vo veľmi úzkom kontakte vďaka online nástrojom, ktoré používame. To, že všetci môžeme celý deň pracovať z postele, z gauča v pyžame alebo napríklad z Thajska, odkiaľ píšem tento článok, je vec, ktorú si na svojej práci neuveriteľne ceníme.

Môžeme tak všetci napríklad cestovať a pracovať. Čo je v iných redakciách asi nepredstaviteľné…

Pretože si plníme sny

Všetci pracujeme sami na sebe, sami pre seba a zároveň pre tím a plníme si svoje sny. Ja som chcel vždy byť šéfredaktor mužského magazínu a všetci naši šéfredaktori chceli vždy byť šéfredaktori takých magazínov, aké vedú. Všetci ráno vstávame s pocitom „yes, dnes môžem opäť pracovať na svojom sne, robím to, čo má napĺňa a baví a ešte za to dostávam aj peniaze“.

Pretože v našom tíme sú neskutočne krásne dievčatá

(A napriek tomu, že som muž, myslím, že aj chlapci) a na kvartálne porady sa teším vždy aj kvôli ním. Nie, na našich poradách sa nekonajú žiadne orgie, ale pocit, že vo vašom tíme sú veľmi sympatickí ľudia, ktorých je radosť nielen počúvať, ale sa aj na nich pozerať, vaša práca vás baví zase o kúsok viac.

Pretože organizujeme naše kvartálne „ledžendery“ porady

To je kapitola sama o sebe. Tri mesiace „čušíme doma“, pracujeme ako včeličky a pomaly a postupne plánujeme a tešíme sa na kvartálnu poradu, ktorá je (logicky) každé tri mesiace. Na kvartálnu poradu ide približne 20 tých najlepších a najšikovnejších ľudí z celej redakcie. Najskôr si vymieňame skúsenosti a radíme sa, ako byť ešte lepší v tom, čo robíme a, samozrejme, nechýbajú aj nejaké tie chlebíčky, víno, spev, hudba a tanečky.

Pretože naša práca má zmysel

Predstavte si, že napíšete článok, ktorý si prečíta 100.000 ľudí. A píšete pre magazín, ktorý má milión unikátnych čitateľov každý mesiac. To je celkom dobrý pocit, no nie? Každý deň dostávame feedback od našich čitateľov, ktorí sú s našou prácou nespokojní (ale unúvali sa nám to napísať, takže to nerobíme asi úplne zle), ale omnoho viac tých, ktorí sú spokojní a dávajú nám pocítiť, že to robíme dobre a že nás radi a veľa čítajú. A to nám každý deň dáva silu a energiu, prečo vstať z postele a urobiť pre naše magazíny tú najlepšiu prácu.

To všetko vďaka našim čitateľom. Bez nich by sme boli nikto a nič. Ďakujeme vám.

PS: Ak by ste sa chceli pridať k nám do tímu –> info tu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here