Športák Tomino: Môj príbeh v Next Media Group

Úvodom tohto článku by som sa rád predstavil. Volám sa Tomáš, ale všetci ma volajú Tomino. Som šéfredaktorom športového magazínu Sportovymagazin.sk, ale pravidelne svojími článkami prispievam v podstate do každého projektu nášho vydavateľstva. Mám totiž rád rozličnosť tém a veľmi rád striedam čitateľské publikum, pre ktoré píšem svoje články. Toto je môj príbeh v Next Media Group.  

Začínal som písať svoj vlastný blog a mal pár svojich článkov ako sa hovorí „doma v šuflíku“ (v skutočnosti boli vo Worde), keď som pri prezeraní stránky Manmagazin.sk narazil na inzerát že hľadajú redaktorov. Už vtedy to bol web s veľkým počtom fanúšikov, pričom môj blog čítalo asi tak 20 ľudí. Rozhodol som sa však, že to predsa len skúsim, pretože som sa chcel spojiť s ľuďmi, ktorí pracujú na podobných veciach ako ja a učiť sa od nich. Poslal som teda svoje články na uvedený mail a čakal na odpoveď.

Po pár dňoch som sa dočkal kladnej odpovede, že ma vybrali a stal som sa súčasťou ich tímu. Odvtedy som zatiaľ nepocítil taký nával šťastia a eufórie, ako práve v ten deň, keď som sa stal redaktorom Manmagazinu. Začal som si teda študovať inštrukcie pre nových redaktorov a písať svoje prvé články. Postupom času som sa dostával do pozície, kedy som si uvedomil, že toto je splnenie môjho sna a týmto sa môžem a chcem živiť. Je hneď niekoľko faktorov, ktoré mi uľahčili rozhodnutie opustiť moju predchádzajúcu prácu.

Ako prvý faktor uvediem rýchly rast všetkých (!) magazínov vydavateľstva. Druhým a tretím faktorom, ktoré ma utvrdili v tom, že Next Media Group je pre mňa tou správnou voľbou, boli vízie vydavateľstva a taktiež úžasný kolektív. Svojich kolegov si veľmi vážim, obdivujem ich a mám ich rád. Dúfam, že to vedia. 🙂 Nemalú úlohu v rozhodnutí opustiť predchádzajúcu prácu zohralo kvalitné a férové finančné ohodnotenie spolu s flexibilným voľným časom.

Po pár mesiacoch neustáleho učenia sa a písania článkov, som dostal príležitosť stať sa šéfredaktorom magazínu o športe, za ktorú som riaditeľovi vydavateľstva maximálne vďačný. Budúcnosť tohto vydavateľstva vidím veľmi pozitívne, pretože neustále ako celok napredujeme a pozdvihujeme naše projekty na vyššiu úroveň. 🙂

Publikované
Kategorizované ako Blog

Od Tomino

Som šéfredaktorom Športového Magazínu, ale svojími článkami prispievam do takmer všetkých ostatných našich magazínov, pretože rád striedam čitateľské publikum. Som obyčajný chalan, ktorý mal to šťastie, že sa môže živiť tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :P

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *