Športák Tomino: Môj príbeh v Next Media Group

0
2023

Úvodom tohto článku by som sa rád predstavil. Volám sa Tomáš, ale všetci ma volajú Tomino. Som šéfredaktorom športového magazínu Sportovymagazin.sk, ale pravidelne svojími článkami prispievam v podstate do každého projektu nášho vydavateľstva. Mám totiž rád rozličnosť tém a veľmi rád striedam čitateľské publikum, pre ktoré píšem svoje články. Toto je môj príbeh v Next Media Group.  

Začínal som písať svoj vlastný blog a mal pár svojich článkov ako sa hovorí „doma v šuflíku“ (v skutočnosti boli vo Worde), keď som pri prezeraní stránky Manmagazin.sk narazil na inzerát že hľadajú redaktorov. Už vtedy to bol web s veľkým počtom fanúšikov, pričom môj blog čítalo asi tak 20 ľudí. Rozhodol som sa však, že to predsa len skúsim, pretože som sa chcel spojiť s ľuďmi, ktorí pracujú na podobných veciach ako ja a učiť sa od nich. Poslal som teda svoje články na uvedený mail a čakal na odpoveď.

Po pár dňoch som sa dočkal kladnej odpovede, že ma vybrali a stal som sa súčasťou ich tímu. Odvtedy som zatiaľ nepocítil taký nával šťastia a eufórie, ako práve v ten deň, keď som sa stal redaktorom Manmagazinu. Začal som si teda študovať inštrukcie pre nových redaktorov a písať svoje prvé články. Postupom času som sa dostával do pozície, kedy som si uvedomil, že toto je splnenie môjho sna a týmto sa môžem a chcem živiť. Je hneď niekoľko faktorov, ktoré mi uľahčili rozhodnutie opustiť moju predchádzajúcu prácu.

Ako prvý faktor uvediem rýchly rast všetkých (!) magazínov vydavateľstva. Druhým a tretím faktorom, ktoré ma utvrdili v tom, že Next Media Group je pre mňa tou správnou voľbou, boli vízie vydavateľstva a taktiež úžasný kolektív. Svojich kolegov si veľmi vážim, obdivujem ich a mám ich rád. Dúfam, že to vedia. 🙂 Nemalú úlohu v rozhodnutí opustiť predchádzajúcu prácu zohralo kvalitné a férové finančné ohodnotenie spolu s flexibilným voľným časom.

Po pár mesiacoch neustáleho učenia sa a písania článkov, som dostal príležitosť stať sa šéfredaktorom magazínu o športe, za ktorú som riaditeľovi vydavateľstva maximálne vďačný. Budúcnosť tohto vydavateľstva vidím veľmi pozitívne, pretože neustále ako celok napredujeme a pozdvihujeme naše projekty na vyššiu úroveň. 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here