Verejný odkaz pánovi Šmondrkovi, ktorý o nás klame

0
277

V roku 2014 sme začali vydávať časopis SLOVAK MAN, pre ktorý písalo niekoľko redaktorov a ktorý vychádzal jeden rok. Všetci redaktori boli pri spustení projektu upovedomení, že sa jedná o nový projekt, ktorý nemusí byť úspešný a dohodli sme sa, že ich nárok na honorár vznikne, ak sa projektu podarí dostať sa ekonomicky do zisku. Toto máme, samozrejme, písomne podložené a právne preukázateľné.

Aj keď niektorí redaktori pre naozaj hodnotné témy (najmä rozhovory, pre ktoré museli niekam vycestovať) dostali nejaké symbolické honoráre, časopis ako projekt ekonomicky úspešný nebol(*) a decembrové vydanie toho istého roku bolo posledné. Pre tento časopis písal aj istý pán Šmondrk, ktorého články boli síce vždy z kategórie „do počtu“, mnohé z nich ani reálne neuzreli svetlo sveta. Tým, samozrejme, nechcem tohto samozvaného copywritera nijako poškodiť, uraziť alebo ponížiť.

Tento pán Šmondrk (mimochodom, ktorého vraj vyhodili pre podobné excesy z viacerých redakcií) nám ale počas vtedajšej spolupráce začal posielať faktúry na nejaké vymyslené sumy za články, ktoré sme mu potom legislatívne správne vrátili, (samozrejme, máme na to potvrdenie), nakoľko podľa dohody (právne teda zmluvy) nevznikol nárok na vyplatenie honoráru. Podľa písomnej komunikácie pána Šmondrka (máme archivovanú) citujem: „V poriadku, faktúry teda skartujte a dostaneme sa k nim neskôr, keď na to budú finančné prostriedky.”

Po zániku časopisu nás ale pán Šmondrk žaloval a podal niekoľko trestných oznámení. Všetky spory prehral, ale nakoľko jeho zvláštna povaha mu zrejme nedovolila zmieriť sa s faktom, že mu, bohužiaľ, naozaj žiadne peniaze nevyplatíme (pretože sme sa sami topili v dlhoch), začal sa nám vyhrážať a na dennom poriadku posielať SMSky typu: „máte pod autom bombu“ alebo „dávajte si na seba dnes pozor, keď pôjdete von.“

Všetko vyústilo dňom, kedy nahral na YouTube video, kde nás označil za podvodníkov a „varoval pred spoluprácou s nami“, proti čomu sme sa aj my bránili trestným oznámením, ale keďže video medzičasom stiahol, vyšetrovateľ nakoniec spis odložil.

Postupom času však chuť pána Šmondrka očierňovať nás neprestala. Práve naopak, aj naďalej o nás pridáva na sociálne siete rôzne fámy, ako sme ho okradli a za jeho údajných 380 Eur, ktoré mu máme byť dlžní, sa vraj „smejeme z pláže“.

Týmto by som chcel pána Šmondrka verejne vyzvať, nech s tým prestane. Je to trápne, detinské a úbohé. A ak s tým neprestane, nebude z toho tentokrát trestné oznámenie, ale žaloba na súd za ujmu na dobrom mene spoločnosti Next Media Group, s.r.o., ktorú všade spomína, ale ktorá s vyššie uvedeným ani vlastne nemá nič spoločné.

Ďakujem za pozornosť a mier s vami.

* Prečo nebol časopis SLOVAK MAN ekonomický úspešný: vydávanie tlačeného média je veľmi komplikované. Výroba časopisu – tlač stojí na jedno vydanie niekoľko Eur a aj keď sme časopis predávali za 2,99 Eur, na to, aby ste niečo predali a boli „videní“ na predajných miestach, musíte vytlačiť zhruba dvojnásobok predaného nákladu a aj z tej „tržby“ vám distribútor tlače „zoberie“ ešte asi polovicu. Všetko to musíte dohnať na inzercii, čo je pri tlačenom časopise pre neustály pokles tohto odvetvia a menšej pozornosti inzerentov čoraz komplikovanejšie. Nám sa nepodarilo časopis dostať do zisku a zanikol.

PS: Výhražné SMSky, E-maily ako aj celú dokumentáciu z tejto veci máme archivované. Neponížime sa však na úroveň pána Šmondrka a nezačneme ich posielať do médií, postovať na rôzne facebookové stránky či na Linkedin. Náš advokát ich, samozrejme, v prípade potreby použije.

Zdroj foto: LinkendIn.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here