Začiatky v Next Media Group: Od prvej chvíle som vedela, že to je práca, ktorá ma raz bude živiť!

Poznáte to. Hľadanie novej práce je tým skľučujúcim momentom v živote, keď sme buď na pokraji finančných zásob, psychického zrútenia alebo sa skrátka uspokojíme s hocičím. Ja som mala to šťastie, že mi nová práca kompletne zmenila život. 

Večer ako každý iný som zavŕšila sťahovaním najnovších častí seriálu „Supernatural“. Spomínam si, že stránku s ponukami práce som mala v záložkách hneď ako prvú, a aj keď som v ten deň ponuky prezerala snáď miliónkrát, skúsila som to znova.
Práca z domu? Pracovať môžem kedy chcem a ako chcem? Písať môžem o čom chcem a ako často chcem? Neváhala som ani sekundu a hneď v tej chvíli zo mňa vyletel motivačný list jak svi*a a dva články, ktoré som v rámci výberového konania mala poslať.

Bolo leto a ja som nemala nič lepšie na práci. O pár dní neskôr som však dostala email, kde ma šéfinko Ondrej privítal v tíme a odkázal ma na svoju kolegyňu Dianku a magazín pre ženy Slovakwoman.sk. Ja, poučená životom od Carrie Bradshaw a jej promiskuitných kamošiek z New Yorku, som sa hneď videla ako popíjam vanilkové latté a pri okne píšem o vzťahových balamutách s chlapmi. Už v tej chvíli som vedela, že to je práca, ktorá ma raz bude živiť. Nech to stojí, čo to stojí.

Prvé mesiace som sa učila a nasávala všetky informácie. Dlho som premýšľala nad vhodnými témami a pri hľadaní obrázkov som trávila hodiny. Jediná a vlastne prvá, ktorú som z redakcie poznala, bola práve Dianka. Tá žena je neskutočná. Prisahám. Dala mi neoceniteľné rady, mohla som sa jej ozvať aj o polnoci a vždy tu bola pre mňa. Od začiatku vo mne videla potenciál a svojou podporou ma denne posúvala vpred. Postupne a pomaly som vypilovala väčšinu chýb a s čistým svedomím môžem povedať, že bez nej by som nebola tam, kde som teraz. 🙂

Začiatkom roka 2016 som dostala skvelú príležitosť, zúčastniť sa prvej kvartálnej porady na Donovaloch, kde som spoznala redakčný tím, lepšie porozumela práci, naučila sa množstvo fintičiek a odchádzala nabudená ešte viac ako keď som prichádzala. Partia ľudí, ktorí rozumejú tomu, čo robíte, vedia sa zabaviť, sú otvorení, milí, ochotní pomôcť. Navyše, rovnako strelení ako vy.

donovalyČím ďalej, tým som chcela pracovať viac. Všetko sa začalo plniť presne 19. apríla, keď sa mi Dianka nemohla dovolať. 🙂 Nakoniec mi teda s úplným pokojom v hlase povedala: ,,Heej, žena! Ty sleduješ One Direction, Biebera, Selenu Gomez a tak nie? Nechceš byť šéfredaktorka dievčenského magazínu?“ Mne najprv zabehlo, potom som zvrieskla a potom som s nadšením povedala áno. (Niečo podobné ako keď chlap na ženu vytasí obrovský diamant.)

A tak prišiel na svet magazín Topgirl.sk. Noci keď som nespala, dni keď som si neumývala vlasy, víkendy, keď som nepila víno. Avšak od prvej chvíle som vedela, že to má zmysel. Že to je niečo, čo ma veľmi baví a napĺňa. Že mám svoju prácu rada. Mojím osobným úspechom v Next Media Group je post šéfredaktorky a stúpajúce čísla čítanosti, ktoré rastú každým mesiacom. Úspechom je tiež to, že svoje vedomosti a skúsenosti môžem odovzdať ďalej, a že teraz je mojím poslaním motivovať nové dievčatá a pomôcť im, aby sme ako celok boli najlepší.

tg

Next Media Group je partia mladých ľudí, ktorí si idú za svojimi snami a majú jasne stanovené ciele. Rastieme každým dňom, vzájomne si pomáhame, máme presné vízie. Blažený pocit, že do práce môžete v pyžame, s maskou proti čiernym bodkám na tvári a s mastnými vlasmi sa nevyrovná ničomu. Ešte stále si kladiete otázku, prečo to skúsiť?

Mojím najbližším cieľom je, aby sa Topgirl.sk stal najčítanejším dievčenským magazínom. Aby sme ako vydavateľstvo rástli a zdokonaľovali sa. Viem, že naša práca má zmysel, že mám okolo seba tím ľudí, ktorý je odhodlaný a rozhodnutý dosiahnuť výborné výsledky.

ff

Navyše, ak máte dievčatá, ktoré nie sú obyčajnými kolegyňami, ale stali sa priateľkami, dôverníčkami, oporou a bútľavou vŕbou, je to len príjemný bonus. 🙂

 

Publikované
Kategorizované ako Blog

Od Ivet

Som šéfredaktorkou dievčenského magazínu Topgirl.sk, milujem arašidové maslo, New York, kávu, dobrú hudbu a knihy. Raz budem mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoňiek. :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *